Przyjazny pokój przesłuchań

Odsłuchaj Wydrukuj

Przyjazny pokój przesłuchań to pomieszczenie przeznaczone i specjalnie przystosowane do prowadzenia przesłuchań małoletnich w trybie art.185a – 185c ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks postępowania karnego (Dz.U.2022r. poz.1375, z późn.zm.).

Przyjazny pokój przesłuchań składa się z dwóch oddzielnych pomieszczeń:

  • pokoju przesłuchań: pomieszczenia przeznaczonego dla osoby przesłuchiwanej, przesłuchującego oraz psychologa,
  • pokoju technicznego: pomieszczenia przeznaczonego dla stron oraz innych osób uprawnionych. Pomieszczenie wyposażone jest w specjalistyczny sprzęt audiowizualny do rejestracji dźwięku i obrazu z przesłuchania.

Rezerwację terminu przeprowadzania przesłuchań ( na potrzeby wymiaru sprawiedliwości) należy zgłosić telefonicznie pod numerem: 58 76-56-104

Przyjazny pokój przesłuchań („Niebieski pokój”) znajduje się w Sądzie Rejonowym w Gdyni, w budynku przy ul. Jana z Kolna 55.

Z uwagi na prace remontowe wejście odbywa się przez dziedziniec wewnętrzny. W związku z tym osoby udające się do Przyjaznego pokoju przesłuchań proszone są o wejście do budynku głównego Sądu przy pl. Konstytucji 5 i zgłoszenie się do Ochrony budynku.

ZDJECIE PRZEDSTAWIA: POKÓJ PRZESŁUCHAŃ, W KTÓRYM ZNAJDUJE SIĘ KANAPA, REGAŁ Z ZABAWKAMI, STÓŁ I CZTERY KRZESŁA ORAZ WYKŁADZINA W KOLORZE GRANATOWYM.