WIDEOKONFERENCJE

Odsłuchaj Wydrukuj

Jitsi - program do obsługi wideokonferencji

Połączenia realizowane przez system Jitsi wykonywane są za pomocą przeglądarki internetowej. Uczestnik spotkania z odpowiednim wyprzedzeniem zostaje poinformowany o terminie rozprawy zdalnej oraz otrzymuje link do spotkania. Uruchomienie linku w przeglądarce otwiera stronę z zaplanowaną wideokonferencją.

Alternatywnym rozwiązaniem jest połączenie przy pomocy urządzeń mobilnych używając do tego celu dedykowanej aplikacji Jitsi Meet (którą wcześniej należy zainstalować).

Instrukcja dla obywatela dostępna jest TUTAJ

 

______________________________________________________________________________________________

 

 

Sąd Rejonowy w Gdyni dysponuje sprzętem do przeprowadzania wideokonferencji gwarantującym łacznie poufność i integralność przekazywania obrazu i dźwieku na odległość, umozliwiającym m.in. przesłuchiwanie stron, biegłych oraz świadków w trybie art. 235  par 2 k.p.c. lub art.177 2 par 1a k.p.k.

Opis techniczny sprzętu: AVAYA SCOPIA XT4300

Osoby upoważnione w Sądzie do dokonania ustaleń organizacyjno - technicznych w sprawie przeprowadzania dowodu na odległość: 

  • Oddział Informatyczny - Łukasz Waliński, tel: 508 138 239, e-mail: it@gdynia.sr.gov.pl
  • Oddział Administracyjny - Natalia Dampc, tel: 58 76 56 104, e-mail: administracja@gdynia.sr.gov.pl

Prośbę o wyrażenie zgody na udostępnienie sali rozpraw i sprzętu do wideokonferencji należy kierować na adres:

Prezes Sądu Rejonowego w Gdyni

pl. Konstytucji 5

81-354 Gdynia

( mailowo na adres: administracja@gdynia.sr.gov.pl; fax: 58 661 21 55)

Zasady przeprowadzania wideokonferencji zostały zawarte w Zarządzeniu Prezesa Sądu Rejonowego w Gdyni z dnia 26.01.2021 r. :

Zarządzenie Prezesa Sądu Rejonowego w Gdyni  nr 5/21 Adm.011-8/21 w sprawie zasad przeprowadzania wideokonferencji w Sądzie Rejonowym w Gdyni